yandex watch

Deniz Yatırım Hakkımızda

Hakkımızda
rudder
<

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu bünyesinde,

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu bünyesinde, 26 Ocak 1998’de kurulan DenizYatırım Menkul Kıymetler A.Ş. 15 Mayıs 1998’de tüm SPK ve Borsa İstanbul izinlerini alarak faaliyetlerine başlamıştır. Yerli/Yabancı bireysel ve kurumsal müşterilerine, yurtiçi ve yurtdışı sermaye piyasası araçlarında aracılık, kurumsal finansman, finansal danışmanlık, yatırım danışmanlığı hizmetleri ve Bankacılık işlemleri gibi ürünleri tek çatı altında sunabilmek amacı ile “Finansal Süpermarket” anlayışı çerçevesinde çalışan DenizYatırım, bugün 49 şubeden oluşan Türkiye’nin en yaygın ağı ve online iletişim kanalları sayesinde, sektördeki yenilikleri ve ekonomideki gelişmeleri sürekli takip ederek müşterilerine en kaliteli hizmeti yerinde sunmaktadır.

DenizYatırım, sermaye piyasalarının seçkin, güvenilir kuruluşları arasında kalıcı olmayı amaç edinmiştir. Bu amaçla sermaye piyasaları ürün yelpazesi içerisindeki tüm faaliyetlerini müşteri, çalışan, hissedar ve düzenleyici kurumlar ortak paydasını gözeterek, etkin ve şeffaf şekilde sunar.

İşlem kanalları

49 noktadaki şubesiyle “Türkiye’nin En Yaygın Aracı Kurumu” unvanının sahibi DenizYatırım deneyimli ekibi, uzman araştırma kadrosu ve ile hizmet vermektedir. DenizBank ve DenizYatırım şubelerinden mesai saatleri içerisinde; elektronik kanallarımızdan ise 7 / 24 emir girişi yapabilirsiniz.

DenizBank Şubeleri

DenizYatırım Şubeleri için tıklayınız

AçıkDeniz Internet Şubesi

BorsaOnline Java Uygulaması

DenizTrader (iPhone, iPad, Android & WP8 İşlem Sistemlerinde)

MobilDeniz

Data Hattı Ekranları (Direct FN, Foreks, Matriks eBroker & MatriksTrader)

Bireysel Hizmetlerimiz

Pay Senetleri ve Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası İşlemleri

Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri (KAS)

Yatırım Danışmanlığı

Açığa Satış ve Ödünç Menkul Kıymet İşlemleri

Sermaye Piyasası Aracı Alımı  (Hisse Senedi Alım) Kredisi

Özel Sektör Tahvil ve Bono İşlemleri

Yatırım Fonları

Halka Arz Aracılık

Devlet Tahvili ve Hazine Bonosu İşlemleri

Yurt Dışı Türev İşlemler

GİP, PÖİP, Varant ve Sertifika İşlemleri

Repo ve Ters Repo İşlemleri

Uluslararası Vadeli İşlem Kontratları

Uluslararası Fark Kontratları (CFD)

Uluslararası Hisse Senetleri ve Borsa Yatırım Fonları (ETF)

Bireysel Portföy Yöneticiliği

Kurumsal Hizmetlerimiz

Uluslararası Satış İşlemleri

Birincil ve İkincil Halka Arzlar

Blok Satışlar

Özel Sektör Tahvil ve Bono İhraçlarına Aracılık

Değerleme Raporları ve Danışmanlığı

Gelişen İşletmeler Piyasası (GİP)

Sermaye Piyasası Danışmanlığı

Piyasa Yapıcılığı

Piyasa Danışmanlığı

Aktif-Pasif Yönetimi

Elektronik Ürün Senedi (ELÜS)

Misyon

DenizYatırım Menkul Kıymetler A.Ş ’nin sektördeki rekabet üstünlüğü ve itibarı, müşterilerine sunacağı hizmetin kalitesi ve standardı ile belirlemektedir. Bu başarının  "Toplam Kalite Yönetimi" anlayışı içinde, tüm çalışanların katkıları ile oluşturulabileceğine inanmaktadır.

DenizYatırım için öngörülen misyon;

Müşterileri; çalışanları, hissedarları ve düzenleyici kurumlar arasındaki dengeyi gözeterek tatmin etmek ve bunu başarmanın tek yolu olan müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanmasına öncelik vermek,

Sektördeki yenilikleri ve ekonomideki gelişmeleri sürekli takip ederek rekabet üstünlüğü sağlamak ve müşterilere bilgiyi zamanında ulaştırmak,

Belli hedeflere ulaşmak ve sonuç almak için çalışırken, sürekli öğrenmeye ve böylece yapılan işi geliştirmeye öncelik vermektedir.

Değerlerimiz

DenizYatırım, müşterilerinin finansal getiri ve hizmet kalitesi beklentilerini karşılamada liderliği ve sermaye piyasalarının seçkin, güvenilir kuruluşları arasında kalıcı olmayı amaç edinmiştir. Bu amaçla önceliği müşteri memnuniyetine vererek sermaye piyasaları ürün yelpazesi içerisindeki tüm faaliyetlerini müşteri, çalışan, hissedar ve düzenleyici kurumlar ortak paydasını gözeterek, etkin ve şeffaf şekilde sunar.

Misyonumuzu gerçekleştirmede DenizYatırım ’ın benimsediği değerlerin başında;

Toplam Kalite Yaklaşımı (müşteri odaklı yaklaşım),

Yenilikçilik ve geliştiricilik,

İş Ahlakı,

Ekip Ruhu,

Kanun, kural ve düzenlemelere tam uyumdur.

ÜST YÖNETİM
Tanju Kaya

Tanju Kaya

1964 doğumlu olan KAYA, 1985 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1986 yılında Pamukbank'ta başlayan Tanju KAYA, sırası ile Türk Ekonomi Bankası, Marmara Bank ve Alternatif Bank'ta çalışmaya devam etmiştir. 1994-1997 yılları arasında Bank Ekspress'te Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 1997 yılında DenizBank A.Ş.’de Ankara Şube Müdürü olarak görevine başlayan Tanju KAYA, 2002-2003 yılları arasında İç Anadolu Bölge Müdürlüğü’nde Bölge Müdürü görevine devam etmiştir. 2003’ten itibaren DenizBank A.Ş.’de Yönetim Hizmetleri ve Yatırım Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Cem Önenç

Cem Önenç

1971 doğumlu olan ÖNENÇ, 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği alanında Lisans, 1997 yılında New York Pace University, Lubin School of Business’ta finans alanında MBA ve 2001 yılında Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 2011 yılında Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık alanında Doktora yapmıştır. Kariyerine 1997 yılında DenizBank A.Ş. Hazine Bölümü’nde Uzman Dealer olarak başlayan Cem ÖNENÇ, sırasıyla İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Hazine Satış, DenizBank AG Vienna Özel Bankacılık Bölüm Müdürlüğü, DenizBank A.Ş. Özel Bankacılık Şube Müdürlüğü, Özel Bankacılık Grup Müdürlüğü ve Şubat 2014 itibariyle; Özel Bankacılık ve Yatırım Satış-Performans Yönetimi Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Haziran 2016 tarihinde bu görevine ek olarak Deniz Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği’ni de üstlenmiştir.

Melih Akosman

Melih Akosman

1971 doğumlu olan AKOSMAN, 1994 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme alanında Lisans, 1997 yılında Loyola Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme alanında Yüksek Lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Kariyerine 1991 yılında Aktuğ Plastik INC.’de Finans Analisti olarak başlamış olup, sırasıyla REFCO LaSalle Grup, Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de görev almıştır. 2004-2008 yılları arasında Deniz Türev Şirket Genel Müdür Yardımcısı, 2008-2010 yılları arasında Deniz Yatırım Türev Araçları Faaliyetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Melih AKOSMAN, 2010’dan itibaren Deniz Yatırım A.Ş. İcra Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Finansal
Bilgiler &
Mali Tablolar

Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu